Dvanáctidílný animovaný loutkový seriál na motivy knihy Jana Karafiáta vznikl v koprodukci Studia Jiřího Trnky, Comité Francais de Rádio Télévision, britské Jerusalem Productions a společnosti Imago.

Scénář seriálu společně s Annou Juráskovou napsala animátorka a režisérka Vlasta Pospíšilová, nelehkou úlohu výtvarníka přijala Jitka Walterová. Podle jejích návrhů vzniklo na sedmdesát loutek a zrodil se i celý pohádkový svět, ve kterém tyto loutky ožívají. Karafiátova kniha s ilustracemi Jiřího Trnky inspirovala už celou řadu adaptací a stále patří do zlatého fondu české dětské literatury. Nová filmová verze Broučků citlivě pracuje se známými hodnotami a snaží se je co nejvíce přiblížit dnešním dětem. V tom jí napomáhá hudba Emila Viklického i mistrovská kamera Vladimíra Malíka, který virtuózně kouzlí s barevnými atmosférami a vytváří iluzi dětského snu. Také Jan Hartl, jehož hlas prochází celým seriálem, stál před nelehkým úkolem. Vždyť příběhy Karafiátových Broučků mají starší diváci a posluchači neoddělitelně spojeny se jmény takových mistrů jako byl Karel Höger či František Smolík. Na tom, že Broučci na televizní obrazovce doopravdy ožijí, mají nemalou zásluhu i animátoři Jan Klos, Jiří Látal, Jan Zach a Xenie Vavrečková.

Broučci patří nesporně k největším animovaným projektům, které byly u nás v poslední době realizovány. Seriál se představil návštěvníkům filmového festivalu a trhu ve francouzském Annecy, uvedla ho francouzská i britská televize.

Broučci seznam epizod - Série 1

Narodil se Brouček (Narodil se Brouček)  STÁHOUT EPIZODU
Byl podzim (Byl podzim)  STÁHOUT EPIZODU
Loučení (Loučení)  STÁHOUT EPIZODU
A byla zima (A byla zima)  STÁHOUT EPIZODU
A bylo jaro (A bylo jaro)  STÁHOUT EPIZODU
Šťastnou cestu Broučku! (Šťastnou cestu Broučku!)  STÁHOUT EPIZODU
Broučkův smutný návrat (Broučkův smutný návrat)  STÁHOUT EPIZODU
S Broučkem je zle (S Broučkem je zle)  STÁHOUT EPIZODU
Do nebíčka, do peklíčka (Do nebíčka, do peklíčka)  STÁHOUT EPIZODU
Broučkovy tajnosti (Broučkovy tajnosti)  STÁHOUT EPIZODU
A měli se rádi (A měli se rádi)  STÁHOUT EPIZODU
Velká rodina (Velká rodina)  STÁHOUT EPIZODU


©2012 SerialyKeStazeniOnline.cz All Rights Resevred.