Dobrodružná cesta za bájným pokladem a za rozluštěním tajemství starého talismanu.

MAHARAL - Tajemství talismanu je napínavý a tak trochu fantastický prázdninový příběh tří pražských dětí - Aleny, Davida, Ondry a tří dospělých - charismatického hledače pokladů Aarona Cohena, jinak Davidova dědečka, Aleniny sestry Kristiny a sympatického slovenského historika Martina Šimka.

Dobrodružná cesta za ukrytým pokladem nás zavede na tajemná místa staré Prahy, do rozvalin vodního hradu a do spletitého a mnohdy strašidelného pražského podzemí. Tam všude se odehrává napínavé a dobrodružné pátrání po záhadném pokladu císaře Rudolfa II., po Golemovi a hlavně bájném Kameni mudrců. V cestě za nalezením pokladu však všechny zúčastněné čeká mnoho překážek - jsou to nečekaní konkurenti, tajemné hádanky, dobře maskované pasti, falešné stopy, ale v neposlední řadě i vlastní strach.

Příběh, určený nejen dětem, ale také celé rodině, má v podstatě reálný základ. Všechny dostupné historické prameny se shodují na doložené existenci proslulého talismanu slavného pražského rabína Jehudy Löwa ben Becalela. Stopy legendárního předmětu, který rabín na smrtelném loži předal dvěma vyvoleným, jsou sledovatelné až do období druhé světové války, kdy tajemný talisman údajně beze stopy definitivně zmizel...

Maharal - Tajemství talismanu seznam epizod - Série 1

Rabínova závěť (Rabínova závěť)  STÁHOUT EPIZODU
Tajná výprava (Tajná výprava)  STÁHOUT EPIZODU
Loupež (Loupež)  STÁHOUT EPIZODU
Camera obscura (Camera obscura)  STÁHOUT EPIZODU
Cesta světla (Cesta světla)  STÁHOUT EPIZODU


©2012 SerialyKeStazeniOnline.cz All Rights Resevred.