Tam někde je první televizní počin, který pojednává o jedné z nejpalčivějších událostí moderní historie - válce v Iráku. Válce, která začala invazí spojeneckých vojsk v březnu 2003, pokračovala obsazením Bagdádu v dubnu, svržením režimu Saddáma Hussajna v květnu a jeho dopadením v prosinci téhož roku. Přestože hlavní vojenské operace byly ukončeny skoro tak rychle, jako začaly, samotná rekonstrukce Iráku je procesem zdlouhavým a zřejmě nekonečným. V zemi se množí irácké radikální skupiny včetně tamní odnože Al-Káidy, denně se dozvídáme o úmrtích civilistů i stále přítomných vojáků západních armád. Irák je prostě stále ožehavým a hlavně citlivým tématem pro celý svět – takže natočit o něm seriál je více než troufalý čin.

Tam někde ovšem nemrhá čas řešením věčné otázky, zda má válka smysl či nemá, zdali byl vstup vojsk USA a jejich spojenců oprávněný nebo ne. Prostě a bez oklik diváka rovnou vhodí do děje a nechá jej brodit se v blátě a krvi spolu s jeho hlavními hrdiny. Těmi jsou seržant Scream (Erik Palladino) a jeho jednotka šesti „neposkvrněných panen“ – mladých a čerstvých rekrutů přidělených do jeho jednotky. Zároveň s osudy vojáků, které strhnou svou nepředvídatelností - jsme ve válce, takže každý den může být poslední i pro toho největšího hrdinu - seriál nabízí i druhý pohled: na životy rodin, tedy manželek, manželů, dětí a rodičů vojáků, kteří se vydali bojovat do daleké země.

Strhující seriál, který mnohdy nabízí momenty, při kterých diváci ztrácejí dech, zkoumá fyzické, emocionální i kulturní problémy, s nimiž se vojáci den co den setkávají.

V hlavních rolích seriálu hrají především televizní herci, kteří mají ve své filmografii právě seriálové role: Josh Henderson (Sexbomba od vedle, několik epizod seriálu Zoufalé manželky), Luke MacFarlane (Kinsey), Erik Palladino (Pohotovost, Právo a pořádek), Keith Robinson (Pohotovost, NYPD Blue), Sticky Fingaz (Let Fénixe), Lizette Carrion (NYPD Blue, Nemocnice Chicago Hope) a Nicki Aycox (Jeepers Creepers 2).

Autory nápadu stvořit seriál o válce v Iráku jsou renomovaný seriálový autor a producent Steven Bochco, který se ujal režie, a Chris Gerolmo. Ten má na svém kontě několik prestižních scenáristických cen, mj. i nominaci na Zlatý glóbus za kriminálku Hořící Mississippi. Kromě psaní scénářů se ovšem věnuje i produkci, hraní a skládání hudby. Hlavní hudební motiv z Tam někde je právě jeho dílem a také mu vynesl nominaci na cenu Emmy.

Dohled nad vojenským protokolem, taktikou, zbraněmi a výcvikem herců měl seržant Thomas Bunch z amerických námořních sil. Konzultantem na otázky irácké kultury, životního stylu, náboženství a dialektů byl San Samo, který též spolupracoval s výtvarníky na arabském písmu

Over There seznam epizod - Série 1

Over There (Over There)  STÁHOUT EPIZODU
Roadblock Duty (Roadblock Duty)  STÁHOUT EPIZODU
The Prisoner (The Prisoner)  STÁHOUT EPIZODU
I Want My Toilets (I Want My Toilets)  STÁHOUT EPIZODU
Embedded (Embedded)  STÁHOUT EPIZODU
Mission Accomplished (Mission Accomplished)  STÁHOUT EPIZODU
Situation Normal (Situation Normal)  STÁHOUT EPIZODU
Spoils of War (Spoils of War)  STÁHOUT EPIZODU
Suicide Rain (Suicide Rain)  STÁHOUT EPIZODU
Orphans (Orphans)  STÁHOUT EPIZODU
Weapons of Mass Destruction (Weapons of Mass Destruction)  STÁHOUT EPIZODU
Follow the Money (Follow the Money)  STÁHOUT EPIZODU


©2012 SerialyKeStazeniOnline.cz All Rights Resevred.