Pětiletá mise pokračuje...

Toto jsou nové cesty Hvězdné lodi Enterprise. Navazují tam, kde původní pětiletá mise skončila a nové postavy pokračují v dobrodružstvích původní legendární posádky.

Ano, oči vás rozhodně neklamou. Původní Star Trek má pokračování.


Star Trek: Phase II

S úplně první myšlenkou navázat na původní legendární Star Trek po deseti letech přišel samotný duchovní otec seriálu Gene Roddenberry koncem sedmdesátých let minulého století. S projektem souhlasilo studio Paramount a v hlavních rolích přislíbili účast všechny hlavní hvězdy původní série. Majel Barrett, která původně hrála zdravotní sestru Christine Chapelovou se měla vrátit jako Dr. Christine Chapelová. Novými postavami měli být velitel Willard "Will" Decker (Stephen Collins), poručík Ilia (Persis Khambatta) a vulkánský poručík Xon (David Gautreaux). V červnu 1977 schválilo studio Paramount natáčení 13 epizod s termínem prvního vysílání v únoru 1978.

Jenže v roce 1977 přichází do kin dva filmy, které znamenaly na tehdejší dobu revoluci ve sci-fi - Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje a Blízká setkání třetího druhu. Studio Paramount se pod tíhou fenomenálního celosvětového úspěchu obou filmů rozhodlo použít již natočený materiál pilotního dílu "In Thy Image" jako podklad pro celovečerní film Star Trek. Seriál se již nikdy nedotočil a samotný film byl fanoušky přijat velmi chladně.


Star Trek: New Voyages

To co se nepodařilo Genu Roddenberrymu se neskutečně podařilo fanouškům legendy Star Treku. U zrodu stáli James Cawley a Jack Marshall v jejichž hlavách se v dubnu 2003 zrodil nápad natočit a vysílat pokračování na internetu. První webepizoda byla ke stažení na internetu v lednu 2004. Dějově začínala čtyři roky po konci původní série. Jediní, kteří se vrátili z původní posádky byli George Takei jako Sulu a Walter Koenig jako Chekov. Ostatní byli přeobsazeni jinými herci. Každá další webepizoda vznikala přibližně každý následující rok. Společnost CBS, která převzala po Paramount Pictures práva na udělování licencí povolila distribuci fanouškovského výtvoru bez nároku na zisk z distribuce a tolerovala ho.

Star Trek: New Voyages seznam epizod - Série 1

Come What May: Pilot (Come What May: Pilot)  STÁHOUT EPIZODU
In Harms Way (In Harms Way)  STÁHOUT EPIZODU
Center Seat (Center Seat)  STÁHOUT EPIZODU
To Serve All My Days (To Serve All My Days)  STÁHOUT EPIZODU
World Enough and Time (World Enough and Time)  STÁHOUT EPIZODU
Blood and Fire: Part One (Blood and Fire: Part One)  STÁHOUT EPIZODU
Blood and Fire: Part Two (Blood and Fire: Part Two)  STÁHOUT EPIZODU
Enemy: Starfleet (Enemy: Starfleet)  STÁHOUT EPIZODU
The Child (The Child)  STÁHOUT EPIZODU
Kitumba (Kitumba)  STÁHOUT EPIZODU


©2012 SerialyKeStazeniOnline.cz All Rights Resevred.